OPRACOVÁNÍ DESEK

Naše desky se opracovávají běžnými drěvoobráběcími nástroji s použitím tvrdokovu. Betonyp můžete řezat,vrtat,brousit i frézovat, protože však deska obsahuje jako pojidlo cement,při opracovávání se uvolňuje větší množství prachových částic.Používejte tedy ochranné prostředky,doporučujeme rovněž nástroje s přídavným odsáváním.

Beranek_6

Řezání

Nařezat Vám můžeme desky přímo na závodě na vámi požadovaný rozměr, na velmi přesném zařízení.Pokud je potřeba desky nařezat na stavbě používáme stolní pilu nebo ruční kotoučovou pilu .Nástroje s tvrdokovem a odsávání jsou vhodné

             

 

 


Frézování Beranek_7

Betonyp lze frézovat na stolním zařízení či ruční frézkou. Desky lze opatřit perem a drážkou, polodrážkou. Ruční frézkou většinou srážíme hrany. Řezná rychlost nástroje je cca 30m/s.

Broušení

Jsme Vám schopni dodat naše desky broušené přímo z našeho závodu. Tyto desky dodáváme především zákazníkům,vyžadujícím tloušťkovou toleranci +- 0,3mm.Ruční brusky s brusným papírem zrnitosti 40-80 používáme hlavně při přebrušování spojů nebroušených desek ve spojích.

 

 

Beranek_8

Vrtání a šroubování


Při připevňování desek do konstrukce lze desky připevnit samořeznými vruty se zápustnou hlavou. Otvory lze rovněž předvrtat,jakož i zapuštění pro hlavu vrutu. Do dřevěné konstrukce musí vrut zasahovat 2/3 své délky.